Nowoczesny scrapbooking – sposób na pamiątki

Scrapbooking pojawił się już w XV i XVI w. Na początku był to po prostu zbiór pamiątek czy zestaw informacji umieszczony starannie w albumie. Mogło tam być wszystko: przepisy kulinarne, cytaty z książek do zapamiętania, fragmenty listów, bileciki etc. Po koniec XVIII w., również w Anglii, James Granger wpadł na pomysł, by na końcu wydrukowanej książki pozostawić kilka pustych stron do wypełnienia przez czytelnika komentarzami do książki czy pamiątkami.

Nowoczesne produkty handmade

Współcześnie rozumiany scrapbooking to indywidualny i kreatywny sposób na zachowanie wspomnień. Upamiętnia się jeden dzień, jedno zdarzenie lub ich ciąg za pomocą stworzonych i udekorowanych stron albumu ze zdjęciami, lub innymi elementami przywołującymi wspomnienia.

Sklepy z materiałami do scrapbookingu to miejsca, gdzie można nabyć przedmioty, swoiste pamiątki o całkowicie indywidualnym charakterze, niebanalne i w ograniczonym nakładzie. Mogą to być:

  • zaproszenia na imprezy okolicznościowe: pierwszą komunię, ślub czy chrzciny
  • dekoracje do domu
  • ozdobne notesy, pudełka, pudełeczka, szkatułki, pamiętniki,
  • różnego rodzaju okazjonalne zawieszki, ozdoby, girlandy, serwetki…

Scrapbooking i decoupage – gdzie znaleźć materiały?

Sklep https://zielonekoty.pl/ oferuje dziesiątki drobnych przedmiotów, które zamienią się w cenne upominki. Ze strony sklepu online można zamówić mnóstwo produktów przeznaczonych do samodzielnego scrapbookingu, do samodzielnego wykonania zadania w technice decoupage.

Sklep decoupage oferuje akcesoria potrzebne do zastosowania tej techniki w domu. Można tam nabyć szablony, stemple, maski, złocenia, tasiemki, koronki, wycinanki i wiele innych. Można również kupić przybory do realizacji decoupage: farby, tasiemki, żywice, pędzle i mnóstwo innych akcesoriów. A wszystko po to, by można było samodzielnie przygotować dla siebie albo na prezent dla najbliższych swoisty album, personifikowane ozdoby, samodzielnie przygotować zaproszenia i winietki, ozdoby na uroczystości religijne, etc.

Czym w takim razie jest sklep z materiałami do decoupage? To miejsce, które inspiruje i motywuje do samodzielnego wykonania przydatnych lub ozdobnych akcesoriów. Sprawia, że czerpiemy radość z własnej kreatywności i zdolności prac ręcznych. Tym bardziej, gdy tą techniką można posłużyć się we wspólnych działaniach z najbliższymi lub zainteresowanymi. Zupełnie inną wagę goście weselni przyłożą do zaproszenia, które wykonała ręcznie młoda para niż wydrukowanego w drukarni. To samo dotyczy zaproszeń na komunię, ozdabianie stołu czy sali.