Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Zielona herbata ma wielu zwolenników na całym świecie, ponieważ posiada cenne dla ludzkiego organizmu właściwości oraz doskonale smakuje. Poza tym zielona herbata, to także dobry sposób na pobudzenie i oczyszczenie organizmu z toksyn, tym bardziej że można ją pić nawet kilka razy dziennie. A dlaczego jeszcze warto wybrać zieloną herbatę?

Zalety picia zielonej herbaty

Napar z liści zielonej herbaty zawiera teinę i garbniki, które korzystnie wpływają na zdolność do koncentracji. W wyniku czego picie zielonej herbaty może nam pomóc skupić się w trakcie pracy. Co ciekawe w zależności od czasu parzenia zielona herbata może zadziałać na nasz organizm pobudzająco lub relaksująco. Ta niesamowita herbata posiada również witaminę A, B, C i E oraz fluor, potas, żelazo, wapń, a nawet cynk. Dzięki czemu regularne picie naparu z liści zielonej herbaty zwiększa naturalną odporność organizmu, a także pozytywnie oddziałuje na układ krążenia. Ponadto zielona herbata może korzystnie wpłynąć na metabolizm, a tym samym jest często spożywana przez osoby, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Warto pamiętać także, że picie zielonej herbaty spowalnia procesy starzenia i skutecznie obniża ryzyko pojawienia się próchnicy.

Jak zaparzyć zieloną herbatę?

Chcąc przygotować aromatyczny napar z liści zielonej herbaty, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości zaparzacz do herbaty. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli zaparzaczy w postaci specjalnych dzbanków lub wkładów, które umieszcza się w kubku. Jeśli herbata ma dobrze smakować i zachować swoje właściwości to na łyżeczkę suszu należy zużyć 200 ml gorącej wody, a idealna temperatura do parzenia powinna wynieść między 70 a 80°C. Naczynie z herbatą należy przykryć i pozostawić na 2-3 minuty lub 4-6 minut w zależności od indywidualnych preferencji. Po tym czasie zielona herbata będzie gotowa do spożycia i można ją podać w ulubionych filiżankach samą lub z dodatkami w postaci suszonych owoców, imbiru, owocowego syropu, a nawet liści mięty. Należy pamiętać również o prawidłowym przechowywaniu suszonych liści, które trzeba umieścić w szczelnie zamkniętym opakowaniu tak, aby nie miały kontaktu z wilgocią i nie wywietrzały.  

Picie zielonej herbaty jest bardzo zdrowe, przez co dietetycy często zalecają spożywanie naparu z liści w trakcie kuracji odchudzającej. Ponadto zielona herbata może wspomóc ludzki organizm w walce z różnymi chorobami. Dlatego warto spożywać ten napój nie tylko od święta, ale i na co dzień, by móc cieszyć się dobrym zdrowiem i energią niezależnie od okoliczności.