Oswoić styl sportowy – jakie marki są teraz na topie?

Co jakiś czas czujemy potrzebę dokonania zmian w naszym życiu, również na polu naszego stylu ubierania się. Niektórzy zmieniają styl stopniowo i delikatnie, inni dość nagle i radykalnie. Jest też część osób, która bacznie śledzi najnowsze trendy i stara się z nich czerpać, by uzupełniać swoją garderobę o nowinki ze świata mody. Poza znajomością samych trendów warto też wiedzieć jakim markom możemy zaufać, inwestując w nowe ubrania.

W stronę wygody

Od kilku lat na ulicach obserwujemy coraz więcej osób noszących się swobodnie. Skórzane torby zastępowane są eko-torbami i plecakami, garsonki i garnitury ustępują miejsca wygodnym jeansom i bluzom. Wśród butów królują sneakersy i inne sportowe buty łączone już nie tylko z dresami, ale ubierane również do sukienek i spódnic. Coraz mniej osób chce się „męczyć”, by wyglądać dobrze. Coraz więcej z nas dąży do stylizacji w duchu swobodnego szyku. Na fali popularyzacji zdrowego odżywiania i wagi aktywności fizycznej w codziennym życiu od jakiegoś czasu w modzie ulicznej możemy obserwować renesans stylu sportowego i wygodnych rozwiązań. Na co jednak warto zwrócić uwagę, jeśli taki styl to dla nas nieznany grunt, a chcemy wprowadzić jego elementy do naszych stylizacji?

Marka to więcej niż metka

Przede wszystkim zmieniając swój styl, będąc przed zakupami, warto pomyśleć o inwestycji w droższe ubrania. Lepiej kupić kilka wygodnych, porządnych i solidnych ubrań niż kilkanaście niemalże papierowych, nietrwałych, niedbale wykończonych. Droższe ubrania zaufanych marek to zwykle gwarancja wyższej jakości materiałów i staranniejszego wykończenia. To z kolei przekłada się na możliwość dłuższego użytkowania ubrań, a więc jest strategią bardziej ekologiczną i sprzyjającą środowisku – ograniczamy konsumpcję i zmniejszamy popyt na produkcję. Dodatkowo marki lepszej jakości często cechuje przyjazna środowisku misja firmy, co wiąże się z mniej obciążającym dla Ziemi procesem produkcji ubrań. Dodatkowo jeśli myślimy o stylu sportowym, zależy nam o wygodnych ubraniach. Wyższa cena często jest powodem bardziej wyrafinowanych materiałów czy elementów użytych do stworzenia danego elementu garderoby tak, aby gwarantował elastyczność, swobodę ruchów, a przy tym idealnie leżał na ciele i robił wrażenie wizualne.

Jakie marki warto wybrać?

Pytanie brzmi – jakim markom warto zaufać, jeśli zależy nam na kupnie ubrań w stylu sportowym? Przede wszystkim warto, aby były to marki specjalizujące się w tym typie ubrań. Jest wtedy większe prawdopodobieństwo, że bazując na swoim jasno sprofilowanym doświadczeniu do swoich kolekcji, wprowadzają najbardziej sprawdzone rozwiązania. Na clobber.pl znajdziemy wiele ubrań od solidnych, oryginalnych marek, które wyróżniają się swoją wizją i doświadczeniem w obrębie stylu sportowego. Znajdziemy wśród nich legendarne marki amerykańskie takie jak Champion czy Nike, niemiecki Adidas Originals, włoskie marki Ellesse, FILA i C.P. Company i wiele innych gigantów modowych doświadczonych w ubraniach tworzących genialne stylizacje w duchu sportowym.