Wiosenny wystrój wnętrz

Wraz z nastaniem wiosny w najróżniejszych sklepach pojawia się wiele ciekawych inspiracji. Dotyczy to sklepów odzieżowych, ale także tych oferujących wyposażenie oraz dekoracje do domu. Możemy na pierwszy rzut oka dostrzec nowe wiosenne kolekcje, które przykuwają wzrok swoimi kolorami. Z pewnością jednym z nich będzie zieleń, która niezmiennie kojarzy się z wiosną oraz latem. Różne jej odcienie uzupełnione o inne delikatnie komponujące się kolory, pomogą nam stworzyć we wnętrzu prawdziwie wiosenną atmosferę.

Kolor ścian

Bardziej poważną zmianą będzie przemalowanie ścian, na które możemy zdecydować się jeśli i tak od jakiegoś czasu planowaliśmy ich odświeżenie. Na wiosnę odpowiednimi kolorami będą wspomniane już wcześniej odcienie zieleni. Na jedną ścianę warto zastosować ciemniejszą zieleń, na przykład butelkową lub fototapetę w podobnym odcieniu, prezentującą chociażby liście, czy las. Pozostałe ściany lepiej będzie utrzymać w delikatnym odcieniu zieleni. Możemy pokusić się także o odpowiednie obicia lub całkowitą wymianę mebli na takie, które będą dobrze komponowały się z kolorem ścian. Niektórzy decydują się także na miękkie obicie części ściany, które również prezentuje się bardzo dobrze w wielu wnętrzach.

Wiosenne dodatki

Kolejnym elementem, który nie wymaga jednak wprowadzanie większych zmian, będą wiosenne dodatki. Warto pomyśleć na przykład o kocu w odpowiednim wiosennym odcieniu. Może to być zieleń, ale także inne pastelowe kolory, które przywiodą na myśl wiosenne kwiaty. Nie możemy zapomnieć również o poduszkach z wiosennymi motywami, które pozwolą nam poczuć się niemal jak na łące. Efekt będzie tym bardziej prawdziwy, jeżeli do wazonu wstawimy bukiet pięknie pachnących świeżych kwiatów z własnego ogródka lub z kwiaciarni. Innymi elementami, które mogą wnieść nieco wiosennej atmosfery może być kolorowy obrus na stół, czy też niewielki dywanik w wiosennym kolorze. Jeśli zaś lubimy świeczki, możemy pomyśleć o jednym z ciekawych i designerskich świeczników jakie znajdziemy w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz.