Szymon Godun z KS Wschód zdobywa złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach stylu klasycznym

W dniach od 20 do 21 kwietnia, dawne miasto górników – Wałbrzych, stało się areną zmagań młodych zapaśników na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodnicy rywalizowali w zapasach w stylu klasycznym, a ich liczba wynosiła aż 162. Pochodzili oni z 50 różnych klubów, co zaowocowało przeprowadzeniem łącznie 276 walk.

Wśród tych młodych, utalentowanych sportowców, to Szymon Godun, reprezentujący zapaśniczy klub KS Wschód, pokazał największą determinację i umiejętności. Po zwycięstwie w czterech pojedynkach, wywalczył on prestiżowe Mistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 55kg. Wydarzenie to nadało jeszcze większego blasku obecność Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzeja Suprona oraz Wiceprezesa Ryszarda Wolnego.

Podczas gdy olimpiada rozgrywała się w Polsce, w Hiszpanii odbywały się równocześnie międzynarodowe zawody Jóvenes Promesas. Na nich to, Mairbek Salimov nie miał sobie równych i podobnie jak Szymon Godun, zdobył złoty medal, ale w kategorii wagowej do 63kg. Przykład dwóch złotych medali pokazuje rosnący potencjał młodych zapaśników na arenie międzynarodowej.