Wakacje nad morzem – odpoczynek i zdrowotna kuracja

Morze Bałtyckie to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacji w Polsce. W pełni to rozumiemy! Zachwycające widoki, duża baza hotelowa, kusząca oferta gastronomiczna oraz oczywiście zalety zdrowotne unoszącego się w powietrzu jodu. Wszystko to decyduje o popularności Bałtyku. Tym razem skupimy się spokojnej stronie wakacji nad morzem oraz tym, jak w pełni wykorzystać zdrowotny potencjał pobytu na wybrzeżu.

Niezapomniany wypoczynek w otoczeniu natury

Choć wielu osobom nadmorskie wakacje kojarzą się głównie z tłumami plażowiczów i nieustającym gwarem, to tylko jedna z dostępnych opcji. Tak naprawdę polskie morze ma też swoją spokojniejszą, choć równie interesującą stronę. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce pobytu, najlepiej w otoczeniu dzikiej natury. Nadmorska fauna i flora to wdzięczny obiekt obserwacji, a przy tym prawdziwa gratka dla amatorów fotografii. Poza tym nic lepiej nie uspokaja niż szum fal. Nad Bałtykiem znajdują się także liczne parki krajobrazowe, jak choćby rozległy Nadmorski Park Krajobrazowy z lasami sosnowymi, torfowiskami oraz pomnikami przyrody. Świetną formą aktywnego wypoczynku jest z kolei wizyta w latarni morskiej. Odwiedzinom w opisanych miejscach sprzyja pobyt w miejscu takim jak Jastrzębia Góra Hotel Primavera położony w malowniczej okolicy.

Urlop nad Bałtykiem dla doskonałego zdrowia i dobrego samopoczucia

Wiele osób wybiera się nad Bałtyk w celach zdrowotnych. Wiąże się to z wysoką zawartością jodu obecnego w nadmorskim powietrzu. Stężenie tego wyjątkowego pierwiastka okazuje się tu dużo wyższe niż choćby nad Morzem Śródziemnym. Ale właściwie dlaczego jod ma tak duże znaczenie dla ludzkiego organizmu? Otóż wpływa na funkcjonowanie tarczycy wytwarzającej hormony regulujące pracę układu nerwowego i krążenia. O jego podaż powinny dbać kobiety w ciąży, ponieważ zapobiega on nieprawidłowościom w rozwoju płodu. Z dobroczynnego działania jodu skorzystają również małe dzieci – jego niedobór sprzyja zaburzeniom koncentracji, a nawet zahamowaniu wzrostu.

Co ciekawe, najlepiej spacerować w dni burzowe lub po sztormie. Wówczas w powietrzu unosi się najwięcej jodu. Za sprawą fal rozbijających się o brzeg powstaje jodowy aerozol. Większość Polaków może cierpieć na niedobory jodu, dlatego wizyta nad morzem to świetny pomysł. Działanie prozdrowotne mają nawet spacery na boso po piasku, które zapewniają im przyjemny peeling oraz masaż.

Jastrzębia Góra Hotel Primavera dla osób ceniących komfortowy wypoczynek

Warto znaleźć odpowiednio wyposażony ośrodek wypoczynkowy, pozwalający na relaks w chłodne dni, a także po długim spacerze. Dobrze, aby znajdowało się w nim SPA oraz park wodny. Nieodzowny dodatek to również pyszna kuchnia. W ten sposób można wypoczywać niezależnie od pogody, o każdej porze roku. Jeśli chodzi o takie rozrywki Jastrzębia Góra Hotel Primavera spełnia wszystkie warunki. Poza tym organizuje on ciekawe zajęcia dla dorosłych. To miejsce, w którym dąży się do równowagi w 4 obszarach: diety, aktywności, psychologii i pielęgnacji. Zapraszamy!