Dlaczego łosoś jest drogi?

Łosoś to jedna z droższych ryb, którą można znaleźć na rynku. Jej cena ma jednak związek z kilkoma faktami. Przed zakupieniem łososia warto zatem zorientować się, co dokładnie wpływa na jego koszt. Dlaczego ryba ta jest jednym z droższych produktów tego typu?

Pochodzenie łososia

Cena łososia bardzo często ma związek z jego pochodzeniem. Dzikie ryby są droższe od tych hodowlanych, jednak zwykle cechują się również większą zawartością cennych składników odżywczych. Z tego powodu w większości przypadków lepiej postawić na łososia ze sprawdzonego źródła, który może mieć wyższą cenę. Warto weryfikować pochodzenie ryb przed zdecydowaniem się na produkt konkretnej firmy.

Taki łosoś smakuje również znacznie lepiej, dlatego jest świetnym dodatkiem do wykwintnych dań z jego wykorzystaniem. Przepisy na takie potrawy znajdziesz m.in. na stronie https://mowisalmon.pl/.

Sposób oczyszczania łososia

Na cenę łososia wpływa również sposób jego oczyszczania, czyli trymowania. Najlepiej wyfiletowane produkty są zdecydowanie najdroższe, ale nie mają one praktycznie żadnych ości. Jeśli chcesz usunąć takie elementy samodzielnie, możesz postawić na nieco tańszą rybę. W sytuacji, gdy zależy Ci na wygodzie, musisz liczyć się z wyższą ceną. Często w sklepach znaleźć można kilka wariantów trymowanej ryby.

Łosoś jako źródło cennych składników odżywczych

Łosoś pochodzący ze sprawdzonych źródeł zawiera wiele cennych składników odżywczych. Ryba ta jest bardzo zdrowa, dlatego czasem warto zdecydować się na jej zakup. Należy jednak pamiętać, że łosoś hodowany sztucznie często jest karmiony paszami z dodatkiem niepożądanych substancji. Z tego powodu znacznie lepszym pomysłem jest postawienie na nieco droższą, ale pewną rybę żyjącą dziko. Wówczas możesz mieć pewność, że dostarczy ona cennych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu.

Łososia można podawać na wiele różnych sposobów. Przykładowe dania z jego wykorzystaniem znajdziesz tutaj: http://mowisalmon.pl/przepisy.