Żywienie zwierząt dużych i małych

Posiadanie własnego zwierzaka, niezależnie od tego na jaki gatunek i rasę się zdecydujemy, wymaga troski o niego przez całe jego życie. Dotyczy to także popularnych dachowców oraz kundelków, które wcale nie są mniej wrażliwe na otaczające je warunki bytowe. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie odpowiednio dobranej karmy dla zwierząt, która będzie miała optymalne właściwości, zawartość mikro oraz makroskładników, a także będzie na tyle smaczna, żeby nasz pupil zjadał ją z prawdziwą przyjemnością. To kwestia, która jest zdecydowanie bardziej istotna niż drogie zabawki, które z łatwością można zastąpić tańszymi odpowiednikami i własnym czasem poświęcanym zwierzęciu.

Koty

W przypadku kotów, właściciele powinni pamiętać przede wszystkim o tym, że są one ścisłymi drapieżnikami. Wiele osób boi się podawać swoim mruczkom surowe mięso, chociaż w połączeniu z odpowiednią suplementacją jest ono dla nich najzdrowsze i nosi nazwę BARF. Jednak ta dieta jest trudna, wymaga też ogromnego zaangażowania czasowego, dlatego lepiej nabyć w sieci odpowiednie komponenty i półprodukty. Dobrym rozwiązaniem będzie również pełnomięsna i bezzbożowa karma dla zwierząt, o dopasowanym do wieku zwierzęcia stosunku wapnia do fosforu.

Kupując karmy dla zwierząt, warto przejrzeć dostępne na internetowych forach kocich miłośników spisy, gdzie szczegółowo opisano wady i zalety poszczególnych pokarmów. Dzięki temu unikniemy błędów. Pamiętajmy również, że karmy dostępne w marketach, także te silnie reklamowane, zazwyczaj mają bardzo słaby skład i jest od tej reguły jedynie kilka wyjątków.

Psy

Karma dla zwierząt, którą kupujemy psu, powinna być dobrana zupełnie inaczej niż w przypadku kota. Przede wszystkim występuje tu znacznie większe zróżnicowanie wielkości oraz cech poszczególnych ras, a gra to niebagatelną rolę przy doborze odpowiedniej karmy. Należy pamiętać także o tym, że psy w przeciwieństwie do mruczków mogą trawić produkty roślinne, dlatego w ich pożywieniu nie musi być aż tak dużo mięsa. Unikajmy jednak tzw. produktów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ to nic innego jak odpady produkcyjne, takie jak zmielone kopyta czy pióra.

Inne zwierzęta

Zawsze kierujmy się tym, żeby karmy dla zwierząt miały dobre opinie i nienaganny skład, również te dla ptaków, płazów czy gryzoni. Szeroki asortyment proponuje nam storna https://lugers.pl/. Chociaż są one nieco droższe, to w rezultacie wychodzą bardzo ekonomicznie, ponieważ zwierzak szybciej się nimi najada i są one znacznie bardziej wartościowe. To tak samo, jak w przypadku żywienia ludzi, którzy nie powinni przecież na co dzień stołować się w popularnych fastfoodach.