Apartemany Łukęcin – widok na trawiaste wydmy, plażę i lekko wzburzone morze

Apartamenty Łukęcin – Twój zaciszny punkt na mapie polskiego Wybrzeża

Chcesz zaplanować noclegi nad Morzem Bałtyckim, ale obawiasz się zbytniego gwaru? Cóż – takich osób jest wiele. Polskie plaże są uważane za niebywale piękne, jednak niektóre rodzime kurorty dla części osób okazują się nieco zbyt głośne i zatłoczone. Jeśli podobne dylematy chodzą Ci po głowie, zdecyduj się na małą osadę Łukęcin. Domki czy mieszkania do wynajęcia znajdziesz tu bez trudu, dzięki czemu odpowiednio się zrelaksujesz – ale na pewno nie będziesz się nudzić!

Łukęcin to niewielka osada letniskowa w województwie zachodniopomorskim. Leży mniej więcej w połowie drogi między bardziej znanymi: Pobierowem i Dziwnówkiem. Miejscowość ta – dzięki swojemu wspaniałemu klimatowi – ma uprawnienia do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego. Wynika to m.in. z wysokiej zawartości jodu w powietrzu, które dodatkowo przesiąknięte jest sosnowo-świerkowym aromatem – z uwagi na gęsty las iglasty, oddzielający plażę od miasteczka. Przeczytaj więcej o tym, co mogą Ci zaoferować noclegi w Łukęcinie!

Noclegi Łukęcin – dlaczego to dobry wybór?

Jeśli szukasz niekończących się imprez na plaży, wśród głośnej muzyki i zabawy do rana – być może Łukęcin nie będzie wyborem dla Ciebie. W takim wypadku możesz spojrzeć na inne noclegi nad morzem, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli jednak chcesz, aby chociaż część urlopu spędzić w spokoju i ciszy, kontemplując naturę i ciesząc się wakacyjnym slow life, być może właśnie znalazłeś swoje miejsce na Ziemi!

Łukęcin bowiem nawet w sezonie letnim nie jest przesadnie zatłoczony. Piękna piaszczysta plaża jest dość szeroka i obejmuje strzeżone kąpielisko, rozciągające się na ok. 200 metrów. Droga na nią prowadzi przez malownicze wydmy porośnięte lasem iglastym, którego zapach przepełnia powietrze. Dodatkowo przy wejściu na plażę znajduje się platforma widokowa, uwielbiana tak przez dzieci, jak i dorosłych. Dla najmłodszych stanowi ona dodatkową atrakcję w ciągu dnia plażowych uciech, pod wieczór zaś zamienia się w miejsce romantycznych spacerów zakochanych, chcących podziwiać przepiękne nadbałtyckie zachody słońca.

Łukęcin apartamenty – spacerkiem po okolicach

Jeśli zdecydujesz się na wynajem apartamentów czy domków w Łukęcinie, masz możliwość podczas niedługiego spaceru zobaczyć kilka okolicznych atrakcji. W samej osadzie znajdziesz Dom Zakonny Ojców Paulinów, przez niektórych zwany „małą Jasną Górą”. To spory kompleks budynkowy, którego mało kto spodziewałby się w tak niewielkiej miejscowości!

Warto też zaplanować niewielką wycieczkę do rezerwatu przyrody nieożywionej Klif w Łukęcinie. Zobaczysz tam objęte ochroną ściany brzegu morskiego, które w wyniku procesów erozyjnych ukształtowały się w malownicze klify. Obszar rezerwatu obejmuje także wydmy i tereny leśne znajdujące się w tej okolicy. Jeśli zdecydujesz się je zobaczyć – nie zapomnij o środkach ochronnych przeciw komarom i kleszczom!

Jeżeli zajdziesz kawałek dalej, dojdziesz już do pobliskiego Pobierowa. To większe miasteczko, jednak wciąż nie należy do głośnych i tłumnych pomorskich kurortów. Możesz je zwiedzić leniwym krokiem, odkrywając miejscowe knajpki i atrakcje – takie jak m.in. zegar kwiatowy czy oceanarium.

Apartamenty Łukęcin – jako baza wypadowa do Dziwnówka i Dziwnowa

Na zachód od Łukęcina znajduje się para miejscowości: bliższy Dziwnówek (ok. 5 kilometrów) i nieco dalszy Dziwnów (ok. 9 kilometrów). Mają one tę wyjątkową zaletę, że są położone z jednej strony nad morzem, z drugiej zaś – nad Zalewem Kamieńskim. W obu tych miejscach znajdziesz szerokie, czyste, piaszczyste plaże. Dodatkowo w Dziwnowie możesz zobaczyć sezonową przystań i park jachtowy nad zalewem, zwiedzisz tam też Morskie Centrum Nauki Nautica Park, urokliwy park zdrojowy czy Aleję Gwiazd Sportu. Jeśli tylko masz taką możliwość, warto wybrać się do tych okolicznych miejscowości, które zapewnią Ci jeszcze więcej atrakcji podczas wakacyjnego wyjazdu.

Masz ochotę na urlop, w którym znajdziesz zarówno warunki do spokojnego relaksu, jak i możliwości bardziej aktywnego wypoczynku? W takim razie wyszukaj: „Łukęcin noclegi” i wybierz coś dla siebie! Jeśli zdecydujesz się na ofertę firmy Sun & Snow, masz jednocześnie gwarancję, że będziesz mieszkać w apartamencie spełniającym podwyższone wymogi bezpieczeństwa sanitarnego. Brzmi jak bajka? Wierz nam – bajka dopiero się zacznie, gdy trafisz do apartamentu Łukęcin i zaczniesz odkrywać ten urokliwy rejon polskiego Wybrzeża. Noclegi nad morzem nabiorą dla Ciebie zupełnie nowego znaczenia!