Jak polubić post na Instagramie?

Instagram to jedno z najsłynniejszych obecnie mediów społecznościowych. Jego zasada jest mniej więcej taka sama, odkąd powstał w 2010 roku. Chodzi mianowicie o to, aby udostępniać zdjęcia i filmy, na które można również dodawać cyfrowe filtry. Od jakiegoś czasu popularność zdobywają również rolki, czyli krótkie filmiki mające do dziewięćdziesięciu sekund długości, do których można dodawać muzykę i efekty.

 

Aplikacja ta jest znana zarówno wśród zwykłych użytkowników, którzy dzielą się z obserwującymi swoim codziennym życiem lub pasjami, jak i wśród wielkich przedsiębiorstw, celebrytów czy gwiazd różnych kategorii, które w ten sposób reklamują swoją działalność czy twórczość. Jak polubić czyjś post, cofnąć lajka oraz jak zdobywać polubienia pod swoimi postami? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

 

Jak polubić post na Instagramie?

 

„Lajkowanie” postów jest intuicyjne i nieskomplikowane. Do tego stopnia, że można to zrobić przypadkowo, przewijając Instagramowe treści. Wystarczy dwa razy kliknąć wybrany film czy zdjęcie lub też kliknąć małą ikonkę serduszka, która znajduje się tuż pod nim. W pierwszym przypadku wielkie serduszko pojawi się na moment na poście, a później zniknie, a pod postem pojawi się czerwone serduszko.

 

W drugim przypadku od razu podświetla się czerwone serduszko pod postem.

 

Jak cofnąć polubienie na Instagramie?

 

Jeśli ktoś znajdzie się w sytuacji, w której przez przypadek doda serduszko pod postem, którego nie chciał polubić, dokładnie w ten sam sposób można cofnąć reakcję. Wystarczy dotknąć raz czerwonego serduszka pod postem lub też dwa razy w niego kliknąć, aby polubienie zniknęło.

 

W takiej sytuacji warto wiedzieć o tym, że powiadomienie o polubieniu postu zniknie kilka sekund po usunięciu polubienia w obszarze aktywności autora postu. Jeśli zaś usuniemy polubienie, a następnie znowu polubimy post, to w obszarze aktywności drugiego użytkownika pojawi się tylko jedno powiadomienie. Niektórzy użytkownicy mają włączoną obsługę powiadomień push, a to oznacza, że dostaną informację o tym, że ich post został polubiony, a później reakcję tę usunięto.

 

Czym są lajki na Instagramie?

 

Lajki na Instagramie to najkrócej mówiąc pozytywne reakcje na zamieszczane przez użytkowników treści. W Instagramowym świecie świadczą jednak nie tylko o sympatii, ale również o popularności. Pod wpływem ilości polubień pod konkretnymi postami użytkownicy mogą decydować, jakie treści będą zamieszczać w przyszłości, a dzięki temu zdobywać jeszcze większą popularność.

 

Dlaczego warto mieć lajki na Instagramie?

 

Kwestia ta jest zależna od tego, czy mowa o koncie prywatnym czy też o koncie używanym służbowo. Oczywiście, w obu przypadkach o wiele lepiej jest, kiedy posty budzą reakcję wśród dużej liczby osób. Osoby prywatne, które na Instagramie dzielą się z innymi użytkownikami swoim talentem czy zainteresowaniem, dzięki interakcji otrzymują motywację do dalszego działania.

 

Z kolei w przypadku kont służbowych ilość polubień przekłada się na realną reklamę, a tym samym na większe zainteresowanie czyjąś działalności i większe zarobki. Niezależnie od tego, czy Instagram jest wykorzystywany do wyrażania siebie, czy też do promocji usług i produktów, ilość lajków pod postami jest dobrym wskaźnikiem i świadczy o sympatii, popularności czy zaufaniu klientów.

 

Jak zdobyć lajki na Instagramie?

 

Posiadacze kont na Instagramie doskonale wiedzą, jak ważne jest to, aby ich posty cieszyły się popularnością. Istnieje kilka metod na to, aby pod naszymi postami pojawiało się więcej polubień. Jedną z nich jest na przykład oznaczanie w postach znajomych. W przypadku osób prywatnych, oznaczanie znajomych, którzy znajdują się na publikowanych zdjęciach jest naturalne i świadczy o tym, że o nich pamiętamy. Jednocześnie zdjęcie z oznaczeniem znajdzie się w specjalnej zakładce na ich kontach, a w rezultacie więcej osób będzie zaglądało na nasze konto.

 

Kolejnym sposobem jest dodawania hasztagów pod postami. Hasztag, czyli fraza poprzedzona symbolem „#”, jest jednym z najważniejszych zasad działania Instagrama, ponieważ to właśnie dzięki hasztagom ludzie wyszukują interesujące ich treści. Jeśli inni użytkownicy obserwują konkretne hasztagi, to dzięki dodaniu ich pod postem można sprawić, że post będzie cieszył się większą popularnością. Najszybszym z kolei sposobem na zdobycie dużej ilości polubień jest kupowanie ich.

 

Jak kupować lajki na Instagramie?

 

Kupowanie lajków na Instagramie jest szczególnie popularne wśród nowych użytkowników prowadzących firmowe konta lub próbujących rozruszać media społecznościowe zupełnie nowej marki. Dzieje się tak, ponieważ ludzie podświadomie zakładają, że jeśli dane treści mają sporo polubień, to znaczy, że oferowane przez firmę produkty lub usługi cieszą się popularnością i zaufaniem wśród klientów. Ponadto firmowe konta, które mają dużo reakcji pod postami prezentują się znacznie poważniej niż konta, które są obserwowane przez kilkadziesiąt osób, co często się zdarza na samym początku.

 

Warto jednak pamiętać o tym, że lajk lajkowi nierówny i należy je kupować z dobrych źródeł, aby profil nie stracił autentyczności, a ludzie nie poczuli się zmanipulowani. Dobre kupione lajki są częścią strategii promocyjnej wielu influencerów oraz osób, dla których social media stanowią narzędzie pracy. Coraz więcej serwisów oferuje możliwość kupienia polubień profilu lub też poszczególnych postów, zapewniając im większą klikalność i popularność w serwisie. Inwestycje tego rodzaju wkrótce mogą przerodzić się z realne zainteresowanie użytkowników treściami, które publikujemy.