Słuchawki do biegania – jaki model wybrać?

Słuchawki sportowe muszą spełniać szereg kryteriów – większość z nas szuka modelu wygodnego, lekkiego, w technologii bezprzewodowej, z redukcją szumów oraz trybem Ambient. Najpopularniejsze są słuchawki douszne i dokanałowe, ale słuchawki nauszne do biegania też mają swoich zwolenników. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze, a także polecamy dwa modele.

Bieganie to świetny sposób na dobrą kondycję oraz chwile relaksu, ale też możliwość posłuchania ulubionej muzyki. Odpowiednie kawałki wpływają na nasz nastrój oraz motywują i dodają energii, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać rytm biegu. By to było możliwe, potrzebne są nam jeszcze słuchawki. True Wireless, nauszne, dokanałowe, z ANC – wybór jest tak ogromny, że łatwo się w tym pogubić. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, by ułatwić Wam to zadanie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki do biegania?

Wygoda, waga i dopasowanie słuchawek do uszu. Słuchawki nie mogą nam wypadać podczas biegu czy innych ćwiczeń, nie powinny też być ciężkie i niewygodne. Każdy powinien dopasować model odpowiedni dla siebie – dla jednych będą to słuchawki nauszne do biegania, dla innych jak najmniejsze „pchełki”.

Słuchawki bezprzewodowe. Łączność bezprzewodowa, jak Bluetooth i True Wireless, pozwala na słuchanie muzyki bez kabli. To ogromna wygoda, bo płatający się przewód zawsze przeszkadza podczas uprawiania sportu i krępuje ruchy.

Czas pracy baterii. W przypadku słuchawek bezprzewodowych ważny jest czas pracy na jednym ładowaniu. Dobrze, jeśli dany model ma też możliwość szybkiego doładowania.

Typ słuchawek. Do wyboru są m.in. słuchawki nauszne do biegania, douszne oraz dokanałowe. Każdy rodzaj ma swoje zalety, ale najbardziej popularne są modele wkładane do ucha, gdyż zapewniają największą wygodę.

Wbudowany mikrofon. Opcja bezprzewodowego nawiązywania rozmów telefonicznych może okazać się bardzo przydatna – np. w razie kontuzji i konieczności wezwania pomocy.

Możliwość regulacji głośności. Najlepiej mieć możliwość regulacji głośności bez konieczności sięgania po urządzenie odtwarzające dźwięk.

Słuchawki True Wireless – polecane modele do biegania

Godne polecenia są m.in. słuchawki nauszne do biegania Skullcandy Hesh ANC dla poszukujących tego typu modelu, a także Skullcandy Push Active, opracowane specjalnie z myślą o osobach aktywnych słuchawki douszne, a w zasadzie dokanałowe.

Słuchawki True Wireless Push Active oferują aż do 44 godzin słuchania muzyki, poza tym są odporne na wodę czy pot (IP55). To para słuchawek z haczykiem na uszy, dzięki czemu zawsze pozostaną na swoim miejscu, za co docenią je sportowcy. Z kolei Hesh ANC wyposażono w akumulator zapewniający do 22 godzin odtwarzania. Dodatkowo można skorzystać z funkcji Rapid Charge, by zyskać kolejne 3 godziny po 10 minutach ładowania. Technologia ANC pozwoli odciąć się od hałasów z zewnątrz, a tryb Ambient dopuszcza część dźwięków z otoczenia, co poprawia bezpieczeństwo np. podczas biegania po mieście.